Адміністрація Дональда Трампа планує скасувати лотерею грін-карт і розробляє нові правила імміграції

Адміністрація Дональда Трампа планує скасувати лотерею грін-карт і ввести обов’язкові електронні перевірки для іммігрантів. Читайте на Woman ForumDaily.

Адміністрація Дональда Трампа заявила про майбутню реформу імміграційної системи США — на цей раз зміни торкнуться легальної імміграції, інформує Ukr.Media.

Президент США вимагає введення обов’язкових перевірок всіх мігрантів через систему E-Verify, яка уточнює право людини на роботу в Америці, а також наполягає на скасуванні лотереї грін-карт.

Білий дім розглядає можливість включення обов’язкового загальнонаціонального тестування E-Verify в пропозицію щодо реформи легальної імміграційної системи.

Електронна система дозволяє підприємствам перевіряти дозвіл своїх співробітників на роботу в Америці. Проведення обов’язкової перевірки E-Verify — першочергове завдання для прихильників посилення заходів з боротьби у нелегальній імміграції. Для багатьох це навіть важливіше, ніж будівництво прикордонної стіни. Президент Дональд Трамп включив E-Verify у свою передвиборчу кампанію ще у 2015 році. Але з того часу його адміністрація не акцентувала увагу на цьому питанні.

Включення E-Verify в пропозицію Білого дому може бути спрямоване на те, щоб допомогти завоювати імміграційні обмежувальні групи, такі як Центр імміграційних досліджень. Групи висловлювали обережність, що план адміністрації, який Джаред Кушнер представив раніше на цьому тижні сенаторів-республіканців, не зменшить легальну імміграцію.

План Кушнера мав збільшити імміграцію, орієнтовану на професійні навички, і зменшити сімейну міграцію. При цьому планувалося приймати приблизно однакову кількість легальних іммігрантів щороку.

Стратегія може спрацювати.

«Попри те, що план в цілому не скорочує кількість, він не передбачає амністію або збільшення числа запрошених працівників, та зобов’язує всіх проходити E-Verify і спрямований на зменшення масового зловживання нашою гуманітарною політикою, — сказав Н. Дж. Хауман, директор зі зв’язків з урядом американської імміграційної реформи. — Це дуже добре з нашої точки зору».

Один з людей, проінформованих про план, сказав, що E-Verify може стати частиною окремого законодавчого зусилля, але зараз це рішення «все ще висить у повітрі».

9 травня видавнича компанія McClatchy вперше повідомила, що адміністрація зважує доцільність додавання перевірок E-Verify у свій законодавчий акт, який все ще розробляється.

План Білого дому може також вирішити ряд проблем, що належать до пріоритетів Трампа.

На легальному фронті імміграції цей план може покласти кінець так званої лотереї грін-карт (Диверсифікаційній лотереї, або Diversity Visa Lottery), яка пропонує 50 000 віз на рік людям із країн з низьким рівнем імміграції до США. Сімейні та диверсифікаційні візи будуть перерозподілятися серед претендентів на роботу.

США приймають понад 1 мільйон законних постійних жителів щороку, але лише 140 000 проходять по категоріях зайнятості. Решта є родичами, біженцями або іммігрантами, які прибувають до країни через лотерею грін-карт.

Пропозицію Білого дому може також стосуватися реформування законодавства про надання притулку і законів про затримання, які повинні перешкоджати прагненню людей перетинати кордон. План скасовує судове врегулювання, дозволяючи затримувати дітей на строк понад 20 днів, і підвищує стандарт для проходження співбесіди з «вірогідним страхом» (повернення до країни, звідки людина емігрує).

Адміністрація Трампа стверджує, що потік мігрантів на кордоні США і Мексики викликав необхідність внесення змін у федеральні імміграційні закони. У квітні прикордонний патруль заарештував близько 99 000 мігрантів на південно-західному кордоні, що стало частиною сплеску за останні місяці, що нагадує високий потік нелегальної міграції в 1980-х, 1990-х і початку 2000-х років.

Хоча адміністрація Трампа прагне затримати максимальну кількість тих хто перетнув кордон, багатьох з них звільняють із-за браку місця для утримання під вартою. За оцінками Дослідницького центру Pew, у США проживає близько 11 мільйонів іммігрантів без документів.

«Головна проблема, з якою я зіткнувся в цьому законопроекті, полягає не у специфіці, — сказав Марк Крикорян, виконавчий директор Центру імміграційних досліджень. — Річ у тім, що ця пропозиція не визнає занадто високого рівня імміграції».

Якщо грін-карти все ж не скасують, взяти участь наступного разу можна буде приблизно в жовтні 2019 року — як правило, точну дату повідомляють у вересні.

Джерело

Share
error: Content is protected !!