Дипломат Данило Лубківський: Поступають повідомлення від наших співвітчизників за кордоном, які не можуть повернутися додому

Український дипломат, екс-глава МЗС України Данило Лубківський в своєму блозі пише про те, що продовжує надходити багато повідомлень про проблеми наших громадян за кордоном, які не можуть повернутися в Україну.

Повідомляють про колапс гарячої лінії МЗС і неефективності роботи окремих установ. Це провокує претензії до дипломатів і консулів.

За словами Лубківського, в умовах, що склалися важливо відзначити, що українські дипломати роблять все можливе, щоб допомогти людям і заслуговують розуміння і подяки. МЗС потрібно максимально поширити інформацію через всі можливі канали, особливо медіа.

Інформацію потрібно давати не «в одну купу», а за чіткими питаннями і відповідями і окремим блоками. У відповідь на питання: куди бігти? Що брати? Де бути?

Також потрібно налагодити масштабну комунікацію з громадськими, волонтерськими, діаспорними структурами за кордоном там, де це можливо. Саме для максимального поширення інформації. Потрібно ширше задіяти телекомунікаційних операторів. Людей треба масово забезпечити всій покрокової логістичної інформацією. Негайно формувати списки «надзвичайних рейсів» після закриття доступу в країну.

Так, як було обіцяно. Інакше не вдасться впоратися з панікою і обуренням.

За словами дипломата, виправити помилку нового керівництва МЗС з фактичним обнуленням апарату дипломатичної служби в ситуації надзвичайних обставин потрібно оперативно.

Share
error: Content is protected !!