Експерт: Підвищення тарифів на електроенергію пов’язане з рішенням скоротити обсяги виробництва дешевої атомної електроенергії на користь теплової та «зеленої» , контрольованої олігархами

Павло Роднін нагадав на своїй сторінці в «Фейсбук», що він раніше прогнозував підвищення тарифів на електроенергію для українського населення в зв’язку з приходом до влади профанів і просто неосвічених людей.

За словами експерта, тепер можна констатувати, що ці прогнози збуваються.

Від НКРЕКУ вже надійшли відповідні пропозиції. Правда, вони більше нагадують ситуацію, коли пожежу пробують погасити бензином, а не водою. Ситуація в українській енергетиці дійсно критична, і причини проблем тут давно відомі.

І ось в такій ситуації приймається рішення скоротити обсяги виробництва дешевої атомної електроенергії на користь теплової та «зеленої» генерації, контрольованої олігархами.

В результаті склалася ситуація, коли оптова ціна одного мегавата електроенергії на ринку України, з якої і формується тариф для споживачів, коливається зараз в межах від 40 до 50 євро.

Щоб краще зрозуміти ситуацію, потрібно подивитися на ціни в інших країнах. Так, в Норвегії середня оптова ціна на ринку — 6,7 євро, в Швеції — 8 євро. У Німеччині, де зупинили всю теплову генерацію, оптова ціна одного мегавата електроенергії становить 26,4 євро.

Тому криза в українській енергетиці обумовлена зовсім не невирішеними проблемами, а олігархами, які диктують правила гри своїм протеже у владі.

Share
error: Content is protected !!