Глава Мінфіну Сергій Марченко розповів, чого очікувати від курсу долара до кінця 2020 року

До кінця поточного року немає ніяких загроз для стабільності курсу української національної валюти, так само, як і немає будь-яких умов для зміни ситуації. Як передає Replyua.net, про це глава Міністерства фінансів Сергій Марченко заявив в коментарі журналістам «Радіо Свобода». «Нинішня ситуація вказує на те, що до кінця цього року не різких коливань курсу», — пояснив високопоставлений чиновник.

За словами міністра, в даний час курс стабільний, але при цьому відзначаються незначні коливання, а ще є сезонний фактор. Разом з тим, через введеного карантину в Україні знизився показник споживання імпортних товарів, а баланс навіть на деякий час вирівнявся. Все це є фактором відсутності тиску з боку імпорту. Сергій Марченко нагадав, що наша країна отримала транш МВФ на 2,1 млрд. Доларів, 500 млн. Євро макрофінансової допомоги від Європейського союзу і очікується 350 млн. Доларів від Світового банку.«Зараз я не бачу ніяких причин, які б вплинули на стабільність національної валюти», — додав він.

 

Раніше Марченко заявив, що економічна ситуація в Україні не сприяє зміцненню курсу гривні до долара в поточному році, і якби Національний банк в березні не зміг утримати ситуацію, то курс підскочив би до 35 або 40 гривень за долар.

Share
error: Content is protected !!