Його потрібно добудувати: Меркель заступилася за «Північний потік-2»

Німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що будівництво «Північного потоку-2» має бути завершено. Вона також зазначила, що Берлін відкидає можливі санкції з боку США.

Про це вона заявила сьогодні в Бундестазі, відповідаючи на запитання парламентаріїв, передає РБК-Україна.

За її словами, новий газопровід «Північний потік — 2» є економічним, а не політичним проектом.

«Ми думаємо, що завершити проект — правильно, і в цьому дусі ми працюємо», — заявила Меркель.

Вона також зазначила, що Берлін відкидає можливі санкції з боку США, оскільки такі заходи не відповідають розумінню права, яке є в Німеччині.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в оборонний бюджет США включили нові санкції проти «Північного потоку-2», які можуть торкнутися в тому числі європейські компанії.

Також повідомлялося, що Меркель розглядає можливість координованої відповіді Євросоюзу на санкції з боку США; зокрема, санкції проти «Північного потоку-2» можуть сприйняти як втручання в енергетичні справи Європейського союзу.

Газопровід «Північний потік-2» будується з Росії до Німеччини через Балтійське море. Труба проходить через економічні зони і територіальні води п’яти країн: Німеччини, Данії, Росії, Фінляндії та Швеції, і, відповідно, йде в обхід України.

Українська сторона побоюється, що запуск нового газопроводу скоротить постачання російського газу в Європу по українській ГТС, а також називає його політичним проектом. Прямі доходи України від транзиту складають близько 3 млрд доларів на рік.

Офіційний Київ закликає європейських партнерів блокувати будівництво, проте Німеччина зацікавлена ​​в зростанні поставок газу і захищає проект. Проти розширення впливу Росії виступають США, які намагаються наростити поставки поставки зниженого газу в ЄС.

Share
error: Content is protected !!