Митрополит УПЦ МП закликав Путіна звільнити українських моряків

Митрополит Української православної церкви Московського патріархату Сарненський і Поліський Анатолій попросив Володимира Путіна звільнити захоплених українських моряків

Відповідне звернення до президента РФ опублікували на сайті Сарненської Єпархії УПЦ МП.

«На прохання віруючих людей Українського Полісся, від імені духовенства Сарненсько-Поліської єпархії Української Православної Церкви і від себе особисто, звертаюся до Вас з проханням про допомогу: допоможіть звільнити воїнів-моряків, які стали заручниками події 25 листопада 2018 року в акваторії Азовського моря», — написав він.

Він зазначив, що не може давати оцінку політичним подіям.

«Мій християнський обов’язок, як архієрея Православної Церкви, об’єднаних одним Христом двох сусідніх народів і держав, зобов’язує мене, як і моя християнська совість, співчувати постраждалим морякам та їхнім родинам, і не мовчати, коли страждають люди і їхні близькі, враховуючи, що один з моряків родом з Полісся», — додав Анатолій.

Він звернувся до Путіна з закликом звільнити моряків з полону, «щоб вони змогли зустріти Різдво Христове зі своїми люблячими рідними».

Нагадаємо, у неділю, 25 листопада, українські військові кораблі здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про свої наміри вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак,замість того, аби забезпечити проходження Керченською протокою, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ.

Невдовзі російські прикордонні кораблі типу «Соболь», «Дон», «Мангуст»та «Суздалець» «здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України». ФСБ заявила про «провокацію» України в «російських територіальних водах». Згодом командування Військово-морського флоту України підтвердило захоплення українських кораблів російськими спецпризначенцями.

28 листопада «Суд» окупованого Криму заарештував 24 захоплених у полон Росією українських моряків.
СБУ повідомила, що українські моряки у Керченській протоці зазнали 6 видів нападу.
Повідомлялось, що трьох поранених моряків перевели з лікарні до СІЗО, а потім з’явилась інформація, що українців перевезли до Москви і висунули обвинувачення.

Share
error: Content is protected !!