Нараховувати пенсії будуть за новими правилами: головні зміни

Стало відомо про п’ять головних нововведення в системі нарахування пенсій, введення яких заплановано протягом 2020 року.

Введення основних змін в нарахуванні пенсій планується протягом 2020-2021 років, пише hyser.

Відомо про наступні основні зміни щодо нарахування пенсійних виплат:

Індексація пенсій

В цілому в цьому році вдалося підвищити пенсії на 259,41 гривню, але відзначимо, що 45% пенсіонерів отримали підвищені виплати лише на 100 гривень.

Підвищення виявилося менше відчутним, ніж у минулому році, з тієї причини, що Україна в 2019 році зіткнулася з низькою інфляцією і відносно невеликими підвищеннями середньої зарплати.

Тепер в Мінсоцполітики є намір щодо закріплення дат індексації в законодавстві.

Підвищення пенсій для окремих категорій

Представники міністерства повідомляли, що для деяких категорій пенсіонерів можуть підвищити пенсії, якщо вони є одержувачами виплат з окремих законів.

Доплати українцям віком від 75 років

В цьому році призначення спеціальних доплат у вигляді 500 гривень отримали пенсіонери у віці від 80 років, а вже в 2021 році планується подібне нововведення для тих пенсіонерів, вік яких починається з 75 років.

Підвищення мінімальних пенсійних виплат

В цьому році подібне підвищення відбудеться два рази, що зумовлено збільшенням прожиткового мінімуму.

«Карантинна тисяча»

Мінсоцполітики надало дані, згідно з якими одержувачами матеріальної допомоги в зв’язку з карантином стали приблизно 10 мільйонів пенсіонерів з 11 300 000 пенсіонерів. Деякі чекали продовження подібних виплат в травні, але в підсумку з’ясувалося, що ця допомога мала одноразовий характер.

Проте, в міністерстві зізнавалися, що в даний момент намагаються знайти спосіб продовжити подібні виплати, нехай Пенсійний фонд і бюджет зіткнулися з нестачею коштів.

Share
error: Content is protected !!