Національний банк України: Як коронавірусна інфекція вплине на економіку і ВВП

Національний банк України не може спрогнозувати точний вплив коронавіруса на економіку України, але вплив на експорт та імпорт буде коливатися від нейтрального до позитивного.

Про це заявив на брифінгу по роботі банків і фінансових ринків в умовах карантину заступник голови НБУ Олег Чурій, передає кореспондент УНН.

«Щодо впливу коронавірусу на українську економіку сьогодні важко робити значні припущення. Але що стосується платіжного балансу, тобто операцій перш за все експорту та імпорту, то вплив буде від нейтрального до, можливо, позитивного», — сказав Чурій.

За його словами, ціни на енергоносії дуже сильно знизилися, ціна на нафту впала на 30%. Також він вказав, що Україна буде платити набагато менше за імпорт енергоресурсів.

«Якщо подивитися на експортну складову, тут ситуація напевно краще. У нас експорт продовольства становить 50% від загального експорту. І ми бачимо, що дійсно ціни на товари знижуються в світі, але на продовольчі товари вони знижуються не настільки сильно, як це відбувається з енергоносіями «, — підкреслив Чурій.

Нагадаємо, за інформацією НБУ, епідемія коронавируса в Україні негативно вплине на зростання ВВП, але парламентарії прийняли законопроекти, які будуть мати позитивний ефект на кризові явища в економіці.

Share
error: Content is protected !!