Не пали траву, подумай: Зеленський прийняв новий закон

На сайті Офісу президента повідомляється, що був прийнятий Верховною Радою на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня 2020 року Закон № 556-их, який посилює відповідальність за самовільний підпал листя і сухої трави.

Так, штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відтепер становитиме від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім цього, новий закон говорить, що пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, буде каратися штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Що стосується самовільного випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, в смугах у автомобільних і залізних доріг і в парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закон № 556-их також говорить, що тепер за забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами громадянам України доведеться заплатити штраф від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів.

А за знищення лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикоростучих трав буде штраф до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Нагадаємо, раніше під час брифінгу 15 квітня, який транслювала прес-служба КМДА на своєму YouTube-каналі, мер Києва Віталій Кличко розповів про пожежу в Чорнобильській зоні.

За його словами, хоч вогонь і вдалося загасити, на повну ліквідацію знадобиться тиждень, що б провести обстеження ділянок загоряння. При цьому вже зараз радіаційний фон в Києві в межах норми.

Share
error: Content is protected !!