«Нікому не раджу повторювати»: Сумна історія українського заробітчанина з Польщі

Історію заробітчанина розповів журналіст Олександр Івахнюк на своїй сторінці в соцмережі Facebook, передають Патріоти України.

«Талановитий перукар працював у центрі Варшави в чудовому місці біля чудового роботодавця — українки, до речі. Вона подбала про те, щоб він працював легально. Знайшла мене. Я подав йому документи на карту побиту (дозвіл на перебування в Польщі — ред.). Він її отримав місяців через п’ять. Потім зробили карту його дружині за пільговою ставкою», — розповів журналіст.

«Тому роботодавець цінував цього працівника. Працівник отримав «карту побиту» для себе і дружини і… вирішив звільнитися, тому що знайшов кращі умови. Подзвонив мені, питав поради. Я рекомендував звільнятися тільки тоді, коли новий роботодавець зробить документи. Що це недовго, що якщо він сам не буде робити — заплатить мені, і я зроблю. Не послухав. Вирішив — авось. Звільнився», — зазначив Івахнюк.

На новому місці перукареві не відразу оформили документи. Керівництво близько місяця обіцяло усе владнати. Проте в салон навідався інспектор праці з прикордонниками і поліцією.

«Пішов працювати у інший салон. Без оформлених документів. Новий роботодавець сказав — завтра. І завтра тривало місяць чи може більше. А пару днів тому у цей салон завітав інспектор праці з прикордонниками та поліцією. Перевірили документи. І повезли нелегально працюючого талановитого хлопця з картою побиту у аеропортівську плацувку стражі гранічної оформлювати. Як завжди оформлюють вони кілька днів. Людина у цей час сидить у каталажці разом з якимись асоціальними типами», — розповів журналіст.

«Вліпили депортацію на рік. Причина — нелегальна праця. Можна звиачайно подати апеляцію і чекати рішення на території Польщі. Але питання в іншому — навіщо працювати нелегально? Це завжди закінчується погано. А останнім часом перевірки почастішали. Хто спровокував перевірку? Бог його знає. Точно не я і точно не попередній працедавець. У нього вистачає своїх клопотів. Сумна історія, яку раджу нікому не повторювати. Як вам обіцяють кращу зарплатню — хай ця зарплатня буде записана у дозволі на роботу і в умові з роботодавцем. Бо за апeляцію доведеться платити більше ніж за подачу на карту побиту», — підкреслив Івахнюк.

1

 

Share
error: Content is protected !!