Політолог: Через рішення на підтримку олігархів українського виробника не допустять на іноземний ринок

Відомий український політолог і блогер Тарас Чорновіл на своїй сторінці в Facebook пише, недавно в Кабміні заявили про новий «пріоритет» — якимось незрозумілим чином блокувати імпорт закордонної продукції. Всім, хто готовий це вітати, як «підтримку вітчизняного виробника», буде доречно уявити, що б вийшло, якби в Єгипті фараони вирішили побудувати перевернуті піраміди. Саме так — знизу загострений кінчик, а вгору розростається гігантська махина. Не було б у нас цього першого з семи чудес світу.

Політолог зазначає, насправді виробника захищають іншими методами: через фінансову підтримку, спрощення фіскальних процедур і зниження рівня оподаткування, а обмеження імпорту — це великий бумеранг, тому що завжди прилетить «отвєтка», але оскільки Україна за останній рік відчутно ослабла і втратила свою правосуб’єктність в світі, то і відповідь на будь-яке порушення правил буде асиметрично потужним.

Цього нашого виробника просто перестануть допускати на іноземні ринки і матимуть на це повне право. Адже запропоноване нашою владою квотування імпорту — це пряме порушення базових принципів СОТ.

А там ціла черга тих, хто хотіли б нас посунути. Звичайно ж, СОТ також допускає подібні методи порятунку свого виробника, порятунку виробника, а не підтримки олігархів. І то лише в рідкісних і критичних випадках і незначних обсягах після консультацій і узгоджень.

За словами політолога, залишалася надія, що це лише чергові порожні фрази Шмигаль, але виявилося, що там, де є інтерес олігархів, шкідливі рішення втілюються миттєво.

Велику хімію у нас контролюють переважно Фірташ і Коломойський. І на користь останніх вже почало діяти квотування на імпорт міндобрив. Навіть перші акції протесту почалися на Черкащині.

Зрозуміло, що з такими прогибами це уряд може і до осені не дожити, але розгрібати завали таких «ініціатив» доведеться не один рік.

Share
error: Content is protected !!