Політолог: Краще було б допомогти регіонам і доручити місцевому самоврядуванню самим регулювати

Історія з самовільним виходом Черкас з карантину — це не про силу і героїзм мера міста.

Це про слабкість центральної влади і спрощене піар-реагування на проблеми, іноді з нерозумінням суті самої проблеми. Це було і раніше — неадекватне ставлення Зеленського і чиновників ОП до представників регіональної влади, темі місцевого самоврядування в цілому. Зараз ми тільки в черговий раз переконалися в цьому неадекватному відношенні.

Про це у своєму блозі пише політолог і блогер Олеся Яхно.

Вона підкреслює, не можна погрожувати мерам.

Тим більше, якщо ці загрози неможливо ні де-факто, ні де-юре виконати — просто, тому що це незаконно.

Це тільки в черговий раз характеризує владу в непривабливому світлі не як сильну, а як слабку, інституційно слабку. У підсумку, на самовільне послаблення карантину пішли і в інших містах — Дніпрі, Одесі. Замість погроз з боку влади, треба проаналізувати причини, і працювати над їх усуненням.

Зрозуміло, що самовільний вихід з карантину спровокували подвійні стандарти — і робота ресторану «Велюр», і вся ця історія з «Епіцентром» — на які влада відреагувала із запізненням, після тиску суспільства. Є й інші причини — системні, пов’язані з незавершеною реформою децентралізації, коли виявилося, що незрозуміло, в чому взагалі функція глав ОДА.

Олеся Яхно пише, якщо говорити про поточне реагування, то замість погроз, куди ефективніше було б допомогти регіонам і доручити місцевому самоврядуванню самим регулювати карантинні заходи, в координації з центром природно.

Якщо говорити про довгострокове реагування, то треба завершувати реформу децентралізації, яку успішно почав Порошенко, і замість ОДА і РДА створювати інститут префектів, з адекватними повноваженнями, які передбачають права і механізми протистояння ризику сепаратизму.

Share
error: Content is protected !!