Політолог: Нинішня центральна влада зробила те, чого раніше нікому зробити не вдавалося

Ігор Рейтерович зазначив на своїй сторінці в «Фейсбук», що команда Володимира Зеленського успішно провела бліцкриг на центральному рівні.

Політолог нагадав, що президентські і парламентські вибори були виграні з колосальним відривом. Після цього було створено свій уряд, який потім замінили — природно, теж на своє.

Зате на місцевому рівні все далеко не так райдужно.

Вибори відбудуться вже восени, але «Слуги народу» як партійної структури не існує. До того ж, рейтинг правлячої партії падає, тоді як виграти вибори дуже хочеться.

В результаті було прийнято діяти за двома напрямками.

Перше — підправити виборче законодавство, запровадивши, наприклад, 5-відсотковий загальнонаціональний прохідний бар’єр для партій і заборонивши самовисуванцям балотуватися на пост мера. Якщо «танці з бубном» тут не закінчаться, то Україні дуже швидко «прилетить по голові» від наших західних партнерів за згортання децентралізації.

Другий напрямок — тиск на мерів. Їх хочуть або заздалегідь вибити з гонки, або змусити йти на уклін до Офісу президента. Однак вийшло зовсім не так, як гадалося.

Нинішня центральна влада зробила те, чого раніше нікому зробити не вдавалося. Вона зуміла об’єднати навколо себе всю систему місцевого самоврядування.

Share
error: Content is protected !!