Розширення повноважень президента: Главі держави хочуть надати право самому вводити в країні надзвичайний стан на період карантину

В ході засідання уряду Мін’юсту було дано доручення розробити законопроект, яким розширюються повноваження президента.

Таким чином, главі держави хочуть надати право вводити в країні надзвичайний стан на період карантину в разі, якщо депутати Верховної Ради, яка повинна вирішувати це питання, не зможе зібратися і працювати.

«Хтось у державі повинен оголошувати надзвичайний стан. Я прошу такий законопроект спільно з Верховною Радою підготувати і на час епідемії коронавірусу мати можливість передавати повноваження », — заявив глава уряду Денис Шмигаль.

Більш того, на засіданні Кабміну прем’єр заявив, що в ситуації, що склалася необхідний закон, який би дозволив «від одного органу влади до іншого передавати повноваження, керувати країною.

«Ми не знаємо, які наслідки можуть бути: або Верховна Рада може бути заблокована, або Кабмін, або президент. Невідомо хто не зможе працювати через хворобу », — сказав Шмигаль.

Як відомо, на сьогоднішній день ЧС оголосили в ряді областей у зв’язку з поширенням коронавірусу, в тому числі і Київської. Відповідні рішення ухвалюють влади на місцях.

Share
error: Content is protected !!