Що вже знову сталося. Польща терміново відкликала свого посла з України

Посол Польщі в Україні Ян Пєкло буде відкликаний зі своєї посади з 31 січня 2019 року. Указ про звільнення підписав президент Республіки Польща Анджей Дуда.

Відповідний документ вже оприлюднили в урядовому виданні Monitor Polski, передають Патріоти України.

Відомо також, що польська сторона вже визначила кандидатів на вакантну посаду, проте їхні імена не розголошуються.

«На підставі ст. 133 Конституції Польщі від 2 квітня 1997 р. відкликаю пана Яна Пєкло з 31 січня 2019 року з посади Надзвичайного і Повноважного Посла Польщі в Україні», — йдеться у президентській постанові.

Глава Кабінету президента Кшиштоф Щерський повідомив, що ініціатива звільнення походила від глави МЗС Польщі, але таке рішення «не має нічого спільного з оцінкою польсько-українських відносин», пише «Польське Радіо».

«Планується підвищення рангу представництва Польщі у Києві, сподіваюся, що українська сторона швидко прийме послідовника і тоді ця заміна буде плавною», — наголосив Щерський.

66-річний Ян Пєкло відомий на своїй батьківщині як публіцист і журналіст. Послом в Україні став у 2016 році, змінивши Генрика Литвина, який обіймав цю посаду з 2011 року. До початку своєї офіційної дипломатичної місії брав участь у низці польсько-українських організацій,зокрема Фундації польсько-української співпраці.

Джерело

НОВОСТИ УКРАИНЫ

Share
error: Content is protected !!