Скорочення на 20-30%: після карантину роботодавці почали знижувати зарплати

Українські компаній після скасування карантину почали скорочувати своїм співробітникам зарплати. Вже фіксується скорочення на 20-30%.

Про це повідомляє Fbc.net.

У найближчі місяці ще 35% роботодавців планують зменшувати розмір оплати праці, а 65% планують залишити існуючий рівень оплати праці.

Такі дані свого опитування у вівторок, 26 травня, опублікувала компанія KPMG. Так, за даними дослідження, 8% компаній вже скоротили персонал.

Ще 21% роботодавців планує і далі скорочувати співробітників. Решта 71% компаній мають намір зберегти природну плинність кадрів.

Більша половина, а саме 55% опитаних зазначають, що розмір витрат на персонал з усіма вжитими заходами не змінився. Майже 40% компаній скоротили витрати на співробітників. Ще 6% респондентів відзначають зростання витрат на персонал.

Компанії також адаптують свої бізнес-процеси. 46% опитаних компаній призупинили підбір персоналу, 33% — тимчасово призупинили процес навчання.

У зв’язку з карантинними заходами 96% опитаних компаній в Україні перевели своїх співробітників на віддалену роботу. Тільки 4% вказали, що специфіка компанії не передбачає віддалену роботу. Половині компаній вдалося перевести на віддалену роботу більше 75% співробітників.

Опитування було проведено компанією KPMG в Україні в період з 4 до 12 травня 2020 року. У дослідженні взяли участь більше 50 компаній з різних галузей. Більше 50% учасників є компаніями з чисельністю співробітників понад 250 співробітників.

Нагадаємо, в минулому році в Центрі зайнятості було 100-120 тисяч вакансій, в цьому році більш ніж наполовину їх кількість зменшилася.

Share
error: Content is protected !!