Соцвиплати порадують своїм зростанням: кому пощастить більше всіх

З 1 липня 2020 року, згідно із законопроектом щодо державного бюджету на цей рік, значно збільшиться розмір прожиткового мінімуму. А від цього, у свою чергу, залежить і розмір максимальної допомоги людям, які втратили роботу через карантин.

Про це повідомляють в прес-службі Київського міського центру зайнятості (КМЦЗ), передає Hyser.

Карантин, введений владою через спалах страшного вірусу на території країни, серйозно позначилася на житті населення. Люди масово позбулися роботи і заробітної плати, тому рівень безробіття в період карантину значно збільшився.

Як заявив директор центру зайнятості в Києві Віктор Білич, на сьогоднішній день прожитковий мінімум на 1 людину, яка здатна працювати, становить 2102 гривень. Але з 1 липня 2020 року розмір мінімуму для українців збільшиться і досягне рівня в 2197 гривень.

За його словами, ті, кому надають необхідну допомогу по безробіттю, з наступного місяця будуть отримувати більше, тобто, 8788 гривень в місяць. Що стосується розміру мінімальної допомоги безробітним громадянам, то ніяких змін не очікується.

Крім того, в службі зайнятості підкреслили, що карантин серйозно поміняв життя населення і розмір допомоги, зокрема. Так, в разі безробіття Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України збільшив мінімальний розмір допомоги до 1 тисячі гривень, хоча раніше він становив всього 650 гривень.

Варто підкреслити, що мінімальний розмір допомоги для безробітних громадян видається тим, які вказані в частині 2 статті 22 Закону України щодо соціальної страховки в разі безробіття.

Виходячи з інформації від міського центру зайнятості Києва, станом на 23 червня допомогу по безробіттю отримували понад 20 тисяч людей, які втратили роботу. У число цих громадян входять і ті, хто отримував мінімальну допомогу в розмірі 1 тисячі гривень, таких було 3400 людей.

При цьому, максимальну допомогу з безробіття отримували більш 5900 людей без роботи.

Раніше писалося, що в Україні істотно зменшиться рівень реальних доходів для громадян.

Share
error: Content is protected !!