Та коли ви вже нажеретесь, гниди? Тариф на газ підвищать через тиждень, на черзі — опалення

Українці вже з наступного місяця платитимуть за блакитне паливо за новими тарифами. У Національній комісії у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) вже заявили: наступний крок — перерахунок вартості опалення.

В результаті у листопаді подорожчає газ, а у грудні — гаряча вода і тепло. Прийдешній опалювальний сезон ризикує виявитися рекордно дорогим. Про це пише Обозреватель.

Пропозиції “Нафтогазу” прийняли, а тариф підвищуватимуть поетапно

Ще кілька місяців тому НАК не брав участі у переговорах з МВФ безпосередньо. Як розповідають наближені до переговорного процесу джерела, МВФ консультувався з “Нафтогазом” скоріше неформально. Минулі кілька тижнів виявилися для уряду вкрай напруженими. Місія у вересні поїхала без жодного результату, після чого у ЗМІ з’явилися новини про те, що “переговори провалені”. До дискусій також підключився голова НАК.

Однак, як розповідає співрозмовник OBOZREVATEL в уряді, Кабмін уже готує на 18 жовтня рішення про підвищення тарифу на 23,5% — до 8,5 грн за кубометр. Як раніше заявляли в НБУ, Україна сподівається на отримання нової програми співпраці з Фондом. Йдеться фактично про перекредитування. Якщо чинна програма завершується вже в наступному році, нова – триватиме два роки.

“Для України важливо залишатися у програмі МВФ у принципі. У будь-якій. Чинна завершується у березні 2019 року. Тобто в рік виборів ми можемо опинитися взагалі без будь-якої підтримки. Тому Stand By — це позитив для України: ми отримаємо довгострокову програму, що навіть з урахуванням виборів дасть позитивний сигнал інвесторам і дозволить зберегти макрофінансову стабільність”, — заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

З огляду на те, що транші надходитимуть порціями до 2020 року, умови щодо газу також продовжили. Так, якщо раніше МВФ наполягав на тому, щоб уже у жовтні 2018 року вартість блакитного палива була на рівні імпортного паритету, зараз нібито кредитори згодні на поетапне впровадження принципу.

“8,5 грн за кубометр — основний варіант. Приймалися також і зауваження з боку “Нафтогазу”. Їхня позиція — не повинно бути газзбутів (підрозділи облгазів. — Ред.). З цією позицією ніби теж згодні. Остаточно вийдемо на паритет за два роки”, — розповідає наближений до переговорів співрозмовник.

Традиційно тариф на газ підвищують на період до кінця опалювального сезону. Уже в кінці квітня 2019 року вартість газу мають знову підвищити, до якої позначки — залежить від рівня імпортного паритету на той момент. За умови подорожчання блакитного палива і девальвації гривні ціни можуть бути в рази вищі. Щоправда, тут варто враховувати, що у травні, найімовірніше, проходитиме активна фаза передвиборчої кампанії. За таких умов Кабмін може, як це вже неодноразово повторювалося, відтермінувати рішення.

У НКРЕКП пояснюють: якщо новий тариф на газ діятиме вже з 1 листопада, то нові ціни на тепло і гарячу воду встановлять з 1 грудня. А враховуючи, що до 70% витрат на комунальні послуги — вартість опалення, найімовірніше, саме після грудня більшість українців відчують на собі ефект від перегляду тарифу на газ.

Share
error: Content is protected !!