«Тут панує понівечена мораль»: Вакарчук розповів, чому в україні панує хаос і як нації «переродитися»

Тут панує понівечена мораль, вона впливає на політичну культуру країни, а через неї і на економічні проблеми відповідно

Таку думку в своєму авторському блозі про ситуацію в Україні висловив популярний артист і громадський діяч Святослав Вакарчук:

«Це пов’язано, зокрема, з історичними причинами: відсутністю власної тривалої державності, майже трьохсотрічним перебуванням під гнітом королівського абсолютизму і сімдесятьма роками радянського« спадку », — написав лідер української рок-групи« Океан Ельзи »

«Наведу вам деякі ознаки цієї« псевдоморалі ». Ввічливих у нас часто вважають слабкими. Чесних — дурними. Відкритих — недалекоглядними. Утворених — зарозумілими. Хитрих — мудрими. Багатих, навіть тих, хто чесно заробив свої гроші, — підозрілими. Висока посада вважається чеснотою. Доброта — прихованим корисливістю (пам’ятаєте приказку, що безкоштовно — це занадто дорого?) »- продовжив автор.

На цій «недоморалі», вважає Святослав, тримається вся нинішня політична культура:

«Вона безжально перемелює рідкісних щирих донкіхотів в політиці. Ця недолуга політична культура, в свою чергу, є причиною нашої економічної відсталості, тотальної корупції, кричущої несправедливості і багато в чому, геополітичної слабкості », — пояснив музикант.

«Нам потрібно повернути в українське суспільство справжню мораль. Старі правила повинні зникнути назавжди. На їх місце повинні прийти цінності, за якими живе цивілізований успішний світ. Це надважливе завдання лежить як на суспільстві, так і на владі », — зазначає він.

Шлях «знизу вгору», коли суспільство свідомо удосконалюється: через освіту, просвітництво, проповідництво — це перший варіант виходу із ситуації.

Другий-«зверху вниз», обрана влада своїми діями, своєю поведінкою показує приклад суспільству сосответственно:

«Стає носієм нової політичної культури. Виступає каталізатором справжніх змін. Оформляє новий суспільний договір. Окреслює червоні лінії. Встановлює заохочення за відповідність нормам і покарання за їх порушення. При цьому, впроваджуючи в суспільстві нові правила, обрана влада починає в першу чергу з себе », — пояснив Вакарчук.

Перший шлях передбачає більшу кількість тих, хто готовий виховувати і вчити «нових українців». Другий же — вимагає якомога більшу кількість тих, хто готовий не словом, а ділом боротися зі старою політичною системою:

«Для першого шляху нам потрібні Вчителі та Місіонери. Для другого шляху нам потрібні Воїни і Будівельники. Перші повинні нести Слово і міняти людей. Другі повинні боротися за владу і змінювати держава. У кожного з них своя місія. Але тільки рухаючись разом вони зможуть викликати Справжні Зміни », — підсумував Вакарчук.

Share
error: Content is protected !!