У президентських перегонах визначилася четвірка кандидатів…

У президентських перегонах визначилася четвірка кандидатів, які мають шанси вийти у другий тур виборів. Такі результати опитування оприлюднив на своєму сайті Центр соціальних досліджень “Софія”.

Якби президентські вибори відбувалися в момент опитування, накінці лютого – на початку березня, то респонденти, які обов’язково або найімовірніше будуть голосувати, віддали б свої голоси за таких кандидатів:

20,3% – за актора Володимира Зеленського;
13,9% – за лідера “Батьківщини” Юлію Тимошенко;
13,1% – за чинного президента Петра Порошенка;
11,7% – за засновника міжфракційної платформи “Опозиційна платформа – За життя” Юрія Бойка.
Інші кандидати мають рівень підтримки менший ніж 10%.

Якби на момент опитування відбувалися парламентські вибори, то найвищі шанси потрапити до Верховної Ради мали б такі партії:

16,9% – “Слуга народу”;
13,5% – “Батьківщина”;
10,3% – “Опозиційна платформа – За життя”;
8,9% – Блок Петра Порошенка “Солідарність”;
5,6% – “Громадянська позиція”.
Інші політичні сили не подолали б прохідного бар’єру до 5% підтримки.

Соціологи також запитували у респондентів, як потрібно досягати встановлення миру на Донбасі. 40,9% опитаних вважають, що це треба робити через прямі переговори з керівництвом Росії, а також із представниками “ДНР” і “ЛНР” і знаходити мирне вирішення на основі компромісу. 36,1% переконані, що перемоги потрібно досягати дипломатично й у військово-оборонний спосіб, поєднуючи воєнне стримування “ЛДНР” і міжнародні санкції проти Росії. За активні наступальні дії висловилося 9,7% респондентів.

Опитування проводили з 26 лютого до 4 березня 2019 року в усіх областях України на підконтрольних територіях. Усього опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Метод опитування – індивідуальне інтерв’ю за місцем проживання респондента. Статистична похибка не перевищує 2,2%.

Вибори президента в Україні призначено на 31 березня 2019 року. Виборча кампанія стартувала 31 грудня 2018 року, на пост глави держави претендує 43 кандидати.

Джерело

Share
error: Content is protected !!