У Раді перенесли розгляд змін мовного закону: подробиці

Комітет Верховної ради з питань гуманітарної та інформаційної політики відклав прийняття рішення щодо проекту закону №2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з навчання державною мовою в навчальних закладах». Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інформаційне управління апарату Верховної Ради.

Законопроект передбачає продовжити термін права на отримання освіти мовою нацменшини, яке не відноситься до країн ЄС, до 1 вересня 2023 року і виключити «дискримінаційну норму, яка надає привілейований стан мов нацменшин, які відносяться до країн ЄС».

В ході засідання члени комітету заслухали по скайпу представника Міністерства освіти, яка повідомила, що міністерство не підтримує прийняття законопроекту №2362.

При цьому глава комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко пояснив, що розгляд законопроекту саме зараз обумовлено тим, що починається процес підготовки до друку підручників. Нардеп запропонував відкласти прийняття рішення щодо законопроекту №2362, обґрунтовуючи це необхідністю проведення додаткових консультацій, в тому числі, скільки буде коштувати прийняття такого закону для державного бюджету.»За результатами голосування члени комітету ухвалили рішення відкласти розгляд законопроекту … за рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу проголосував лише один член комітету», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Верховна рада розгляне зміни до закону про функціонування української мови як державної, зазначив спікер Ради Дмитро Разумков. За його словами, з цього питання є відповідні законопроекти.

Як писалося раніше, Венеціанська комісія Ради Європи розкритикувала мовний закон України, заявивши, що він не забезпечує баланс між українською мовою та мовами національних меншин.

Share
error: Content is protected !!