У Верховній Раді хочуть прийняти новий закон: призов без оголошення мобілізації

У парламенті виступили з ініціативою дозволити призов резервістів під час особливого періоду без оголошення мобілізації.

Відповідний законопроект №10260 був зареєстрований у парламенті 25 квітня. Його авторами є глава комітету з питань національної безпеки й оборони Сергій Пашинський, Тетяна Чорновол (НФ), Андрій Левус (НФ) Артур Герасимов (глава фракції БПП), Іван Вінник (БПП), Олена Шкрум (“Батьківщина”) та інші, пише Обозреватель.

Для доукомплектування Збройних сил та інших військових формувань резервістам пропонується проходити військову службу за призовом під час особливого періоду.

Для них передбачається тривалість служби до 6 місяців, а також вона не може перевищувати 18 місяців за весь період проходження служби у військовому резерві в особливий період. У разі необхідності резервісти, відслуживши встановлені терміни, можуть бути затримані на службі до 6 місяців відповідно до указу президента.

Водночас резервісти отримують пільги на відпустку, забезпечення сімей житлом, соціальні гарантії під час працевлаштування. За ухилення від служби передбачається штраф від 700 до 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (11,9-17 тис. гривень), у повторному випадку — від 2 до 5 років позбавлення волі.

Як повідомлялося раніше, в Україні в 2019 році будуть два призови на строкову військову службу, кожен із яких триватиме по три місяці.

Джерело

Share
error: Content is protected !!