У Зеленського назвали умову скасування блокади окупованого Донбасу

Зняти економічну блокаду з окупованої частини Донбасу можуть лише після скасування рубльової зони і псевдонаціоналізації, яку провели проросійські бойовики.

Такі домовленості мають відбуватися виключно «у форматі двостороннього руху», заявила речниця президента Володимира Зеленського Юлія Мендель.

Так, обмеження можуть зняти лише у відповідь на поступове повернення в українське правове поле. Мендель наголосила, що питання зняття блокади підняли російська сторона та ватажки бойовиків тимчасово окупованих територій.

У зв`язку з чим президент Леонід Кучма зазначив, що якщо таке бажання дійсно є, то за умови вирішення питання скасування рубльової зони, скасування незаконних рішень про псевдонаціоналізацію, ми готові відновлювати питання економічної реінтеграції на умовах повернення в українське правове поле, відповідно до Мінських домовленостей,
– пояснила прес-секретар Зеленського.

Окрім того, представник України на переговорах у Мінську Леонід Кучма запропонував провести аудит «націоналізованих» бойовиками підприємств. Що не всі власники захочуть їх повертати через поганий стан. Однак рішення про повернення цих підприємств до української економіки, за словами Кучми, потрібно лише після міжнародного аудиту.

Зазначимо, представник ОБСЄ на переговорах у Мінську Мартін Сайдік також підтвердив, що бойовики підняли питання зняття економічної блокади, ОБСЄ: Ідея скасування блокади окупованого Донбасу належала бойовикам а Росія підтримала це «в загальній формі»

джерело

Share
error: Content is protected !!