У Зеленського відповіли на запитання Мустафи Джемілєва

У штабі кандидата запевнили, що розмов про розмін Криму на мир на Донбасі бути не може.

Команда кандидата в президенти України Володимира Зеленського відповіла на відкрите звернення лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, у якому йшлося про Крим і Донбас, пише ТСН.

Про це повідомляє прес-службу Зеленського.

Там заявили, що Крим – окупована територія України, а ця окупація відбувалась в абсолютно протизаконний та насильницький спосіб.

“Так званий “референдум” не може вважатися актом, який свідчить про вільне волевиявлення мешканців АРК, адже він відбувався під дулами російських автоматів та без участі значної кількості громадян кримськотатарського, українського, навіть російського, та іншого етнічного походження”, – йдеться у заяві.

У прес-службі додали, що Крим був, залишається та буде частиною України, і має повернутися до її складу з компенсацією від Росії за завдані окупацією збитки, з урахуванням відшкодування постраждалим та родинам загиблих від російських репресій.

У штабі кандидата запевнили, що розмов про розмін Криму на мир на Донбасі бути не може ні за яких обставин.

“Так само, як не може бути предметом переговорів сепаратизація окремих районів чи регіонів України. Більше того, як ми неодноразово підкреслювали, якби Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей залишились у складі вільної та незалежної України, вони б вже зараз мали більше свобод та повноважень, ніж будь-коли будуть мати під владою РФ”, – наголосили там.

У штабі Зеленського вважають, що військове рішення конфлікту з Росією є неприйнятним, як з погляду національних інтересів України, так і з погляду західних союзників.

Водночас там наголосили, що це значить, що українським представникам доведеться говорити з владою РФ. “Але це має відбуватись за участю західних партнерів України, і за жодних обставин – не на окупованих територіях нашої держави”, – йдеться у заяві.

У команді Зеленського стверджують, що не будуть розділяти та розглядати окремо питання Донбасу, Криму, чи Азовського моря.

Також там не виключають, що у разі перемоги, можуть запропонувати для кримських татар окрему перспективу національного розвитку після звільнення Криму.

“Ми переконані, що кримськотатарський народ має отримати конкретний план підтримки та гарантії з боку держави та її західних партнерів. Ми впевнені, що кримські татари будуть мати чітку перспективу вільного життя разом з незалежною Україною”, – говориться у заяві.

Джерело

Share
error: Content is protected !!