Угода про асоціацію з Європейським союзом веде до рyйнyвання економіки України, а процвітання і шляхи в Європу немає: Медведчук

Угода про асоціацію з Європейським союзом веде до руйнування економіки України, а процвітання і шляхи в Європу немає.

Про це заявив голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя», народний депутат України Віктор Медведчук.

«Хлопці, там ви договір про зону вільної торгівлі підписали? Підписали в 2014 році. Вступив в дію перший … Вступив. Що він припускав? Я говорив про знищення економіки України. Вони кажуть — процвітання і шлях до Європи. Але ні процвітання, ні шляху в Європу немає, а економіку і соціальну сферу знищили. Все. Далі що? Які ще експерименти? Давайте поговоримо про експерименти над країною. Тому, коли ви питаєте, я вам відповідаю — треба радикально змінити економічну систему «, — вказав парламентарій.

Медведчук підкреслив, що «більш того, якщо мова йде про ЄС, треба прийняти приклади оптимальні, практично позитивні для багатьох країн взаємини з тим же ЄС в економічній сфері, які називаються система взаємних преференцій GSP, так, як це робить Вірменія. Вірменія, до речі , член Євроазійського економічного союзу. і при цьому у неї з цього формату взаємних преференцій існує активна взаємодія з ЄС і в питаннях експорту та імпорту, і при цьому немає обмеження для того, щоб економічно взаємодіяти з іншими країнами «.

«Адже я ще раз повторюю, в Євроазійського економічному союзі є Вірменія, вона співпрацює активно і більш ефективно з ЄС, ніж Україна. А Україна через зону вільної торгівлі обмежила себе і призупинила дію ЗВТ з країнами СНД і Росією. Вона обрізала собі можливості економічні, так як приєдналася до санкцій ЄС стосовно Росії. А Росія ввела санкції в результаті цього по відношенню до України. Якщо ми цього не зробимо, то у нас немає інших виходів, тому що, коли я говорив, що ми повинні повертатися на шлях відновлення високотехнологічних галузей індустріалізації країни, промислового виробництва, машинобудування. Візьмемо цифри з експорту.

У 2011 році — чому я не говорю в 2012-му, тому що там було падіння. Найбільший експорт був в країни ЄС, коли не було ніякої ЗВТ, в 2011 році, за підсумками 2011 року. Він становив 17,2 млрд дол. — весь експорт в ЄС. У 2012 і 2013 він був 16 з чимось, він впав. Так ось, взяти кращий експорт за всі роки в ЄС. А давайте 2019 й, скільки в 2019-м? 20,3 млрд. На 2 млрд зріс експорт. Стоп, так у нас же ЗВТ з ЄС, у нас же пільги, у нас безмитне ввезення продукції, правда, закінчується там у другій половині січня. І все. Як же? Чого ми досягли? «, — підсумував народний депутат.

Share
error: Content is protected !!