Українським туристам в Туреччині доведеться платити податок за проживання

Закон про введення податку з туристів в розмірі 2% від вартості готельного номера, підписаний президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом, опублікований в офіційній державній газеті і вступив в силу, повідомляє Інтерфакс з посиланням на видання TourismGuncel.

«Податок в розмірі 2% в готельному секторі Туреччини вводиться з 1 січня 2020 року. Прохання готельєрів відкласти його і знизити ставку не знайшли відповіді», — пише портал.

Як наголошується, в перший рік податкова ставка складе 1%, з другого року — 2%. До бюджету податок будуть сплачувати готелі, пансіонати, гостьові будинки та інші засоби розміщення, приймають туристів. Причому податок для гостей буде оформлятися окремим документом.

В середині листопада парламент Туреччини ухвалив законопроект, який зобов’язує туристів починаючи з 2020 року платити податок на проживання в розмірі 2% від вартості розміщення. Передбачалося, що збір буде стягуватися з постояльців готелів, готелів, пансіонатів, курортних селищ, гостьових будинків, а також апарт- і бутик-готелів.

Раніше в Туреччині з ініціативи міністерства фінансів обговорювалося введення в 2020 році податку з готельєрів, які повинні були платити від 1 до 6% вартості номерів в бюджет. В результаті парламентська комісія вирішила перекласти податок на туристів і змінити його ставку.

Обидва нововведення зустріли жорстку критику представників туристичної галузі Туреччини. Готельєри заявляли, що це може відлякати іноземних туристів і знизити їх доходи. Також, на їхню думку, новий податок не можна вводити зараз, коли галузь ще не оговталася від наслідків різкого зниження закордонного турпотоку в 2015-2016 рр.

джерело

Share
error: Content is protected !!