Вченим вдалося розшифрувати загадкові написи, залишені цивілізацією майя

Мексиканським фахівцям вдалося все таки розшифрувати розповідь про одну з найсильніших династій майя. Її представники правили між 500-780 роках до нашої ери в місті Коба, повідомляє портал WWW.PLANETANOVOSTI.COM.

Даний місто знаходиться на півострові Юкатан. Коли цивілізація майя переживала період розквіту, саме це місто вважався найбільшим на всьому півострові.Останні десять років археологи проводили в цьому місці розкопки і виявили величезну кількість різноманітних споруд. Фахівці змогли розшифрувати деякі написи, залишені на спорудах. На кам’яних церемоніальних дамбах, довжина яких становить майже 120 кілометрів, також були знайдені написи. Вчені припустили, що в написах говориться про імена правителів, які входили в одну династію, яка править за часів розквіту міста.

Засновником цієї династії є Джунпік Струм. Приблизний переклад цього імені означає «Той, у кого 8 тисяч кременів». Цікавим моментом стало те, що вчені також змогли ідентифікувати ще й одне жіноче ім’я, але воно не було розшифровано до кінця — Ісік … Йопаат. Вона правила близько 40 років містом на самому початку 7 століття. Для майя подібне є чимось зовсім нетиповим, хоча деякі інші приклади правління жінок все ж зустрічаються. Також вченим вдалося частково розшифрувати і деякі інші імена.

Коба протягом довгого часу залишався дуже важливим центром. Приблизно до 1550 року м також володів якимось ритуальним значенням, але після приходу завойовників, жителям довелося покинути обжиту ними місцевість. Після цього місто почало поступово руйнуватися і тільки численні написи на останках споруд вказуються на те, що колись там проживали майя.

Share
error: Content is protected !!