Володимир Познер: Це не правильно, але я розумію логіку Путіна, який анексував Крим(Відео)

В інтерв’ю українському журналісту Дмитру Гордону російський ведучий і журналіст Володимир Познер виправдав анексію Криму.

За його словами, Росія не зробила жодної помилки, коли відібрала півострів в України. Свою думку Познер спробував пояснити, згадавши про холодну війну між США і СРСР.

Зокрема, журналіст зазначив, що коли країна, в особі її керівників, вважає, що їй загрожує екзистенціальна небезпека, вона не звертає уваги ні на які міжнародні угоди або правила.

«Конкретний приклад: свого часу, Хрущов і Фідель Кастро домовилися про те, що радянські ракети середньої дальності будуть розміщені на Кубі. Вони мали право, так домовитися. Дві незалежні країни.

Коли в США дізналися про це, то президент Кеннеді заявив, що «ми цього не допустимо, що ми потопимо кораблі, які будуть везти ракети і якщо це буде означати початок третьої світової війни — значить, так тому і бути, — згадав про історію Познер .

Після цього, він вказав, що своїми діями США порушили міжнародний порядок. Познер підкреслив, що тоді, з точки зору США, розміщення радянських ракет на Кубі було екзистенціальної загрозою.

А те, що відбувалося в Україні, з точки зору російського керівництва, говорило про те, що сьогодні-завтра Україна стане членом НАТО.

Якщо це станеться, то на радянському … Російському, вибачте, кордоні з’являться війська НАТО, можна сказати США. Крим, де базується в Севастополі російський військово-морський Чорноморський флот, стане базою зовсім Чорноморського флоту, а скажімо, американського 6-го флоту.

З точки зору цих людей, це було екзистенціальною загрозою. І ось, вони вчинили так, як вчинили.

Це порушення? Так, звичайно порушення. Але логіка цього порушення мені зрозуміла », — пояснив Познер.

Share
error: Content is protected !!