За Лукашенка не заступиться ніхто: ні населення, ні власні, інфільтрованні російськими агентами силові структури, ні Захід-політолог

Російська влада має компромат на президента Білорусі

З Білорусі вигнали гебешного посла Бабича, який за даними опозиції готував аншлюс цієї країни з Росією. Заарештували заступника держсекретаря республіки, колишнього начальника охорони Лукашенка, за інформацією з тих же джерел, він готував на нього замах. Затримали також главу Белтелекома.

Офіційно за корупцію, але називають й іншу причину. З чуток він віддав під контроль Росії всі канали зв’язку і контроль за трафіком. Майже одночасно між Лукашенком і Путіним на саміті в Китаї стався гучний скандал.

Як пишуть незалежні білоруські сайти, Лукашенко нібито вийшов з себе, розпсихувався, жбурнув стілець і разом з сином Миколою покинув конгрес-центр, де зустрічався з Путіним, а потім достроково вилетів з Китаю до Мінська.

Спроба аншлюсу Білорусі найближчим часом практично неминуча

У мене є всі підстави поставитися до цих повідомлень ЗМІ серйозно. Дуже схоже, що Лукашенко зрозумів: запахло смаженим ігарячково намагається зірвати повзучу анексію.

Ще минулого літа я спілкувався з кількома поінформованими білорусами, включаючи одного досить високопоставленого втікача силовика і на основі розмови з ними зробив висновок, що спроба аншлюсу Білорусі найближчим часом практично неминуча.

Причому реалізовувати її будуть через ряд давно завербованих Кремлем білоруських керівників і шантаж самого Лукашенка. Останні події чітко вписуються в цей сценарій.

Тільки Лука, звичайно, не такий простий, як хотілося б Путіну. Він намертво вчепився у владу і нікому її віддавати не збирається, незважаючи на всі підступи і тиск.

Після цих зустрічей я опублікував у «Фейсбуці» 25 липня 2018 року пост, який нижче наводжу з невеликими скороченнями.

Рейтинг Путіна рекордно знизився (на 12% за даними Левада-центру). Цей режим може існувати тільки в режимі військової параної, коли навколо вороги і єдиний захисник від них — «сильна влада».

Швидше за все Кремль буде змушений вжити новий агресивний демарш на міжнародній арені, щоб послабити невдоволення громадян своєю внутрішньою політикою. Найбільш безпечна і вигідна мета — Білорусь. Дуже великий ризик, що Путін спробує організувати аншлюс цієї країни. Недарма про таку загрозу недавно проговорився і сам Лукашенко.

Я розмовляв з декількома обізнаними вихідцями з Білорусі. Вони в один голос говорять, що «Лука» місцевій еліті й населенню смертельно набрид. При цьому в перспективи білоруської опозиції ніхто не вірить. Всі надії пов’язують з Путіним, реальний рейтинг якого в Білорусі багато вищий, ніж у президента країни.

За Лукашенка не заступиться ніхто: ні населення, ні власні, інфільтрованні російськими агентами силові структури, ні Захід (для якого він — «останній диктатор Європи»). Більш того, як кажуть добре поінформовані люди, російська влада має компромат на Лукашенка, який містить в т.ч. докази його персональної відповідальності за викрадення і вбивства білоруських опозиціонерів (багато учасників тих подій тепер живуть в Росії).

Сценарій може бути приблизно таким.

Путін, як він часто робить, використає досвід Гітлера (ультиматум Емілю Гаху перед захопленням Чехії). Він викличе Лукашенка на переговори і, трясучи компроматом, поставить йому ультиматум з вимогою підписати договір про аншлюс з Росією.

Якщо «Батька» упреться, його просто інтернують в Москві, а путінська агентура в білоруських силових і держструктурах за цей час за допомогою російських «зелених чоловічків» зробить переворот. Потім стандартний зрежисований «референдум» і договір про «вступ Білорусі до Російської Федерації на правах суб’єкта з особливим статусом» (Конституцію РФ змінити недовго).

А далі — нова урапатріотична вакханалія. Всі претензії до влади забуті. Путін — знову герой, переможець, «який об’єднав два братні народи і відродив Росію в історичних кордонах».

Ігор Ейдман

Соціолог, російський опозиціонер, живе у Німеччині
Share
error: Content is protected !!